نحوه نصب و استفاده از فرگازی خوشپخت

فرگازی را چگونه نصب و استفاده کنیم 

نحوه نگهداری ، آماده سازی و استفاده از فرها و تنور های گازی خوشپخت.

فرگازی

ابتدای امر تنور و یا فرگازی را درجای خشک و محفوظ از گرد و خاک و باران نگهدارید. 

فرگازی خوشپخت که در اختیار شماست دارای امکانات زیر است.

پایه های پیچی که جهت تراز کردن ، تنظیم و میزان کردن فر جهت  پخت یک نواخت در تمام نقاط فر شما میباشد که از اهمیت زیادی برخوردار است.

 

آشپزی خوشپخت

 

صفحه چدنی (ساج) به قطر 35cm، 39cm ، 50cm بسته به اندازه فر شما جهت پخت انواع نان های سنتی و یا قرار دادن قالب های پخت مختلف بر روی آن.

فرگازی خانگی

صفحه چدنی دارای نافی در مرکز آن است که جهت قرار گرفتن آن در پیم ویا پیچی که بصورت پیم عمل می‌کند در جای خود تنظیم میشود. 

کشو و یا کشوهایی که بوسیله ریل هایی که در دیواره های فرگازی نصب شده درمحل خود قرار گرفته است.

 

فرگازی

    این کشو ها جهت پخت انواع کیک، کلوچه ، شیرینی و پیتزا میباشد. زمانی که از فرگازی جهت پخت ها دیگر استفاده میکنید ونیاز به کشو ها ندارید کشو ها را بیرون بگذارید.

فرگازی

فندک برقی : در فرهای گازی خوشپخت که مجهز به فندک برقی هستند. هر دو شعله کف و زیر سقف بوسیله کلید فندک که در کنار ولوم ها با علامت جرقه نصب شده روشن میشوند و این وسیله استفاده از فرگازی رابرای شما آسان میکند. برای روشن کردن فر کافی است زمانی که ولوم مربوط به هر شعله را باز میکنید برای لحظه ای کلید فندک را فشار دهید.

فر خوشپخت

جوجه گردان برقی: فرهای گازی خوشپخت مجهز به جوجه گردان برقی علاوه برسیخ و دینام نصب شده دارای یک سینی جهت ریزش روغن مرغ و ماهی بریانی، جهت استفاده ایمن هموطنان عزیز در نصب جوجه گردان و فندک از سیم  های نسوزمخصوص فر و مقاوم در برابر حرارت و روکش ها و عایق های حرارتی خاصی استفاده شده. و برای استفاده از آن کلید مخصوص روی بدنه کنار ولوم ها نصب شده است.         

طرز استفاده از جوجه گردان خوشپخت : بعد از این که مرغ و یا ماهی را روی مرکز سیخ با چنگه ها محکم کردید سر سیخ رادر محل گلویی دینام که در داخل فر مشهود است قرارداده و شیار موجود در ته سیخ را بر روی چنگه میله ای نصب شده بر دیواره ویا سقف فرگازی قرار داده و کلید جوجه گردان را فشار دهید. جهت خارج کردن شیخ داغ از دستگیره مشکی رنگ مخصوص استفاده نمایید. برای اینکه از جوجه گردان فرگازی خوشپخت استفاده بهتری بکنید بهتر است وزن مرغ شما بین 1،500تا 1.600 کیلو گرم باشد (جهت استفاده از جوجه گردان باید سینی و صفحه چدنی را از داخل فر خارج کنید مانند تصویر) .

همچنین جهت آموزش پخت با فرهای گازی خوشپخت به صورت ویدئویی لطفا وارد کانال آشپزی خوشپخت در تلگرام شوید. 

https://t.me/KHOSHPOKHTkitchen

(با آشپزی در فرهای گازی خوشپخت لذت ببرید) 

 

یک دیدگاه

  1. ظاهر بسیار عالی داره تازه رسید به دستم. ممنون از مدیریت محترم خوشپخت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به نوار ابزار